OKUR AKADEMİ

 

Türkiye son iki yüzyılını değişimin nesnesi olarak geçirdi. Değişimin öznesi olma yolunda atılan birçok adım kısa sürede tökezledi. Düşünce hayatımızın çok yönlü çapraşıklığı değişimi ya da değişim unsurlarının karakterini anlamak için bir fikir sunmaktadır. Düşünce hayatımızı ve fikrî sabitelerimizi belirleyen en önemli unsur ise yayınlardır. Bu topraklarda yaşayan insanlar olarak düşünmeyi ve üretmeyi temel olarak algıladığımızdan özellikle düşünsel çabaları içeren yayınları birlikte düşünmenin ve üretmenin en önemli unsuru olarak görüyoruz.                                                                      
Türkiye’de yayıncılığın, özellikle de kitap ve dergi yayıncılığının ne kadar zor bir iş olduğu yıllardır söylenegeldi. Yayıncılığın bilinen zorluklarına karşı, dünyadaki teknolojik gelişmelere paralel artan imkânlar yayın sektörünün teknik zorluklarını kolaylaştırırken yayınların muhatabı okurla yakaladığı temas mesafesi teknik anlamda daraldı. Yayıncılığın teknik imkânlarının artmasına rağmen kaliteli yayınların hak ettiği okurla arasında hâlâ ciddi mesafeler var. Bu mesafeyi aşmanın gerekliliği kadar insanların okumaya olan ilgisizliğindeki mazeretlerin mahiyetinin değişmesine küçük de olsa bir katkıda bulunmak istiyoruz. Bu katkı, okuma eyleminin geçmişte olduğu gibi günümüzde de seçkin bir eylem olma özelliğini koruduğu bilinciyle hareket ederek yapacağımız bir katkı olacaktır. Bu minvalde seçkin okurların sayısının artması tek dileğimiz. Bunun içindir ki, Metamorfoz Yayıncılık olarak yayınevinin Okur Kitaplığı olarak belirlenen ilk konseptinin ardından Okur Akademi olarak akademi dünyasına yayınlarımızla hizmet etmeye devam ediyoruz..    

Okur Akademi, bir ‘Metamorfoz Yayıncılık Medya Reklam Organizasyon Matbaacılık Ltd. Şti.’ markasıdır

 

Okur Akademi, İlim, Bilim, Akıl, Etik, Estetik ve Sanat

 

Akademik yayıncılığa yeni bir imkân ve soluk için çıktık yola. Akademiyle birlikte yürüyeceğimiz bir yol... Okur Akademi nitelikli akademik yayıncılığa açılan bir penceredir. Doktora ve doçentlik tezlerinin yanı sıra akademik ders ve yardımcı ders kitapları yayımlayan bir yayınevidir. 

 Okur Akademi, ulusal ve uluslararası bir yayınevidir.Yayınevi ile ilgili Haberler OKUR AKADEMİ 1. SULTANBEYLİ KİTAP FUARI’NDA